Hazır Zeytinyağlı Enginar 850 g

Hazır Zeytinyağlı Enginar 850 g

30,00 TL
Stok Durumu: 2-3 Günde
Ürün Kodu: ENGYEM002

Ön Detay

Mudanya Göynüklü yöresinde özel yetiştirilen enginarlarından hazırlanıp, Mudanya, Tirilye zeytinyağı ile özenle ve titizlikle pişirilerek damak tadınıza uygun,  hiç bir katkı maddesi kullanılmadan karaciğer dostu zeytinyağlı enginar yemeğini siz mü...
+

Mudanya Göynüklü yöresinde özel yetiştirilen enginarlarından hazırlanıp, Mudanya, Tirilye zeytinyağı ile özenle ve titizlikle pişirilerek damak tadınıza uygun,  hiç bir katkı maddesi kullanılmadan karaciğer dostu zeytinyağlı enginar yemeğini siz müşterilerimize sunmaktayız.

Afiyet olsun…

Karaciğer ve kalbin en iyi dostu olan enginarın kanı temizlediğini ve yorgunluğu giderdiğini vurgulayan uzmanlar, diğer zehirli maddeleri ve yorgunluk maddelerini idrarla dışarı atarak vücuda dinçlik verip dinlendirdiğini söylüyor.

Uzmanlar, enginarın, beyin yorgunluğunu çabucak geçirdiğini, kalp adalelerini kuvvetlendirdiğini, onu rahatsız eden üre ve kolesterolü düşürerek kalbin rahat çalışmasını sağladığını, şeker hastaları için de çok faydalı olduğunu, mide ve bağırsakları dezenfekte ederek ishalleri durdurduğunu kaydediyor.

Enginarın latince adı "cynara scolymus", Dünya'da ve Türkiye'de kültürü yapılan bir bitkidir. Tıbbi bitki olarak ve sebze olarak kullanılır. Tıbbi tedavide yaprakları kullanılır, cynarae folium etken maddesi içerir.

Enginar kış aylarının en çok tercih edilen ve kullanılan sebzeleri arasında yer almaktadır. Genel olarak yemeği yapılan enginarın reçeli ve hoşafı da yapılarak, bu tadı ve bu sebzenin vitaminlerini yazın da tatma ve yeme şansına sahip olabilirsiniz.

 

 

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.