Hakkımızda

MUDANYA KAHVALTI SARAYI

 

Dar vakitlere sıkıştırılmadan yapılıyorsa günün en zengin, en bereketli, en leziz öğünüdür kahvaltı. Hele sevdiklerinizle birlikte yapıyorsanız kahvaltıyı ve masa leziz, doğal, sağlıklı, yöresel ürünlerle donatılmışsa değmeyin keyfinize. Ramazan ayında ise sahur vaktinde yapılan kahvaltının tadı ve neşesi tarif edilemez, ancak yaşayan bilir güzelliğini. Mutlaka bir yerlerde gözünüze ilişmiştir, Cemal Süreya “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” diyerek kahvaltının yarattığı ruhu ne güzel de anlatmış.

Şimdilerde eski lezzetler, mis gibi kokular aranır oldu. Gerçek yöresel ürünlere ulaşmak, katkısız doğal kahvaltılıklarla sofrayı donatmak ve güvenle tüketmek artık pek kolay değilken Mudanya'da yaklaşık bir yıldır hizmet veren Mudanya Kahvaltı Sarayı size aradığınız lezzetleri, sağlıklı, doğal ve gerçek yöresel ürünleri %100 müşteri memnuniyeti sunuyor. Mudanya Kahvaltı Sarayı’nda, Türk mutfağında yaygın olarak yer alan kahvaltılıkların yanı sıra, mübarek Ramazan ayına özel sofralarımızın baş tacı hurmanın Kudüs’ünden Medine’sine kadar her çeşidi, ev yapımı tarhana, Kemalpaşa’mızın ünü sınırlarımızı aşan peynir ve Kemalpaşa tatlısı, iddialı lezzetiyle kuru baklava ve tabi ki baklava başta olmak üzere şerbetli tatlılarımızın olmazsa olmazı mis gibi tereyağı damakları şenlendiriyor. Bu arada mis gibi dediğimiz tereyağı Mudanya Kahvaltı Sarayı üretimi olup lezzeti ve ekonomik fiyatı ile çok dikkat çekmekte. Israrla denemenizi tavsiye ediyoruz. Taze olsun, kırmaya üşenmem, enfes olsun diyenlerdenseniz baklava ve diğer tatlılar, kurabiyeler, çok özel salatalarınız için gereken leziz ceviz de Mudanya Kahvaltı Sarayı’nda.

Her biri yöresel lezzetler barındıran mihaliç koyun peyniri, Kars'ın eski kaşarı, Erzincan'ın tulum peyniri, lezzet abidesi küflü peyniri, kaliteli sütten imal inek peyniri, kahvaltılık soslar, Dünyanın en iyi balı olarak tescillenen karabuğday (Greçka) balı dâhil, Armutlu çiçek balından, Ayder yaylasının şifalı lezzetli ıhlamur kestane balına kadar çok zengin bir yelpazede süzme ve petek bal çeşitleri, arı sütü, çok leziz yaş ve kuru polen, propolis, doğal fındık ve fıstık ezmeleri, Mudanya Göynüklü'nün odun ateşinde imal edilmiş mis kokulu yöresel siyah incir pekmezi, bütün taneli sağlıklı enfes reçeller, gezen tavuk yumurtası yine Mudanya Kahvaltı Sarayı'nın kendi üretimi olan limonlu, soğuk sıkım, erken hasat ve normal zeytinyağları, sofralarımıza ayrı bir çekim alanı kazandıran yöremizin dünyaca ünlü ince kabuklu siyah ve yeşil zeytin çeşitleri ile yapılan kahvaltı sağlıklı bir lezzet şölenine dönüşüyor.

Osmanlı döneminde saray mutfağının baş tacı olan ve takalarla Mudanya İskelesi’nden payitahta yolculuk yaparak Osmanlı Saray sofralarında başköşede yer alan kılçıksız meşhur Mudanya enginarı da Mudanya Kahvaltı Sarayı’nda bulunmakta olup tazesi mevsiminde diğer zamanlarda dondurulmuşundan, sirkesine, tozuna, kurutulmuş enginar yapraklarına kadar her çeşidi karaciğer dostu olarak yanı başınızda. Unutulmuş yöresel lezzetlerimizi gün ışığına çıkaran Mudanya Kahvaltı Sarayı’nın tekrar sofralarımıza kazandırdığı, sevilen süper lezzet enginar tatlısı da epey rağbet görmekte olup, hem pancardan elde edilen şekerle, hem de hurmadan elde edilen meyve şekeri ile imal edilmiş çeşitleriyle çok özel sofralarda yerini almakta.


Mudanya Kahvaltı Sarayı olarak kurulduğumuz 2017 yılından bu yana en iyi hizmeti sunma prensibimizden asla vazgeçmedik.

Mudanya Kahvaltı Sarayı olarak, ürün gamındaki çeşitlilik, sürekli yeni ürünler, uygun fiyat ve kaliteli ürün ve 12 ay süren kampanyalarımız ile, hedeflemiş olduğumuz müşteri portföyü tarafından sürekli tercih edilen bir firma olacağımız görüşündeyiz

Alışveriş insanların günlük yaşamda en sık yaptıkları uğraşılardan biridir. Gerek kişisel alış verişler gerekse genel alış verişler gün içerisinde sıkça yapılmaktadır.

Ancak yoğun yaşam koşulları içerisinde her ürünü göremeyen insanlar artık online alış verişlere yönelmeye başlamışlardır.

www.enginardukkani.com
0532 244 27 15
info@enginardukkani.com

Mudanya Kahvaltı Sarayı, Yeşil Bursa Optik Sanayi Ticaret AŞ kuruluşudur